[1 CON] TRIAC BTA41-700B TO-3P 40A 700V
Thiết Bị Âm Thanh > Khác || [1 CON] TRIAC BTA41-700B TO-3P 40A 700V
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu [1 CON] TRIAC BTA41-700B TO-3P 40A 700V
TRIAC BTA41-700B TO-3P 40A 700V
Mô tả:
Description
TRIAC 700V 40A TOP3
Detailed Description
TRIAC Standard Through Hole TOP3
Thông số kỹ thuật:
- Package: Tube
- Part Status: Active
- Triac Type: Standard
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 400A, 420A
- Configuration: Single
- Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
- Mounting Type: Through Hole
- Package / Case: TOP-3 Insulated
- Supplier Device Package: TOP3
- Voltage - Off State: 700 V
- Current - On State (It (RMS)) (Max): 40 A
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
- Current - Hold (Ih) (Max): 80 mA