[Bán Linh Kiện] MBR20100 20A 100V TO220
Máy tính & Laptop > Linh Kiện Máy Tính > CPU - Bộ Vi Xử Lý || [Bán Linh Kiện] MBR20100 20A 100V TO220
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu [Bán Linh Kiện] MBR20100 20A 100V TO220
Thông số kỹ thuật
Product Photos TO-220-3
PCN Obsolescence
Standard Package
Category Discrete Semiconductor Products
Family Diodes, Rectifiers - Arrays
Series SWITCHMODE™
Packaging
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850mV @ 10A
Current - Reverse Leakage @ Vr 100µA @ 100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100V
Reverse Recovery Time (trr) -
Diode Type Schottky
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)